ЦСКА надви Бдин с гол в последната минута

16:59
С гол на Николай Дюлгеров в последната минута ЦСКА победи втородивизионния Бдин Видин 1:0 в последната контрола на двата отбора преди подновяването на първенството.
Мачът се игра в Правец в три полувремена по 30 минути. Дюлгеров, който е на проби при "червените", се разписа с удар от воле от границата на наказателното поле секунди преди
края на мача. ЦСКА излезе с експериментален състав заради отсъствието на ангажираните с националните отбори играчи.

Дебют за "червените" направи испанецът Антонио Томас, който записа пълни игрови минути, но бе незабележим на терена и не впечатли с изявите си. ЦСКА не създаде нито едно сериозно положение в първите две полувремена пред вратата на Тодор Кючуков. Играчите на Бдин
стояха по-добре на терена в тези първи 60 минути и имаха по-добри положения за гол, като на два пъти Николай Цветков не успя да вкара от изгодни ситуации. Едва в третото 30-минутно полувреме "червените" погледнаха към вратата на съперника, но влезлият като резерва Александър Якимов и Нджонго Присо направиха пропуски. В 68-а минута Присо изведе Якимов в чиста позиция, но вратарят на Бдин изпревари нападателя и предотврати попадение.
Две минути по-късно Присо също се озова на стрелкова позиция, като Кючуков спаси първия удар, а при добавката на Присо топката срещна гредата. Малко по-късно отново Присо нахлу в наказателното поле, но отново не намери целта. В 81-а минута Бдин можеше да поведе, но далечен удар на Явор Въндев срещна напречната греда. В заключителните секунди Николай Дюлгеров отбеляза единствения гол, с който донесе победата за ЦСКА.

ЦСКА - Бдин Видин - 1:0

Голмайстор: 1:0 Николай Дюлгеров 90

Състав на ЦСКА: Благой Макенджиев (60-Здравко Чавдаров), Петър Стоянов, Ангел Грънчов (60-Пламен Крачунов), Илиас Хадад (60-Коне), Адемар, Николай Дюлгеров, Георгиан Паун
(60-Александър Якимов), Антонио Томас, Владимир Иванов (60-Мартин Дечев), Нджонго Присо, Жуниор Мораеш (60-Драме)