Иван Русев изкачи Пиерикос на четвъртото място в гръцката втора дивизия

12:59
Българският полузащитник Иван Русев донесе победата на Пиерикос Катерини с 2:0 над Фокикос (Амфиса) като гост в среща от 16-ия кръг. Русев, който премина през зимата от ОФИ, откри резултата в 15-ата минута след отлично изпълнение на фаул. Пет минути по-късно той подхвана контраатака, която премина през Блажевски и стигна до голмайстора на отбора Христос Куцоспирос, постигнал второто попадение в мача.

След този успех Пиерикос (Катерини) събра 25 точки и сеизкачи на 4-о място в гръцката Втора лига. Начело е Платаниас (Ламия) с 37, пред Верия с 35. Първите два отбора в крайното
класиране влизат директно в Суперлигата, а отборите от 3-о до 6-о място играят плейоф за влизане.

Пиерикос има амбиции да спечели промоция и да се върне след повече от 10 години в елита на гръцкия футбол. Именно това  продиктува треньорската смяна на полусезона и привличането на трима добри футболисти от Суперлигата, включително и Иван Русев.