Борусия Дортмунд не сгреши срещу Хановер

09:35
Борусия Дортмунд възстанови преднината си от четири точки на върха на класирането, след като победи Хановер 96 с 3:1 у дома в последния мач от 23-ти кръг на Бундеслигата.

По-рано вчера Байерн Мюнхен записа успех над Шалке с 2:0 и се доближи на само точка от лидерите. Шампионите обаче не допуснаха грешка.

Левадновски даде преднина от два гола на Дортмунд с голове в 27-та и 54-та минута. Гостите се върнаха в мача с гол на Дидие Я Конан в 60-та минута, но малко преди края Перишич осигури успеха на Борусия.

Възпитаниците на Юрген Клоп нямат загуба вече 17 мача в Бундеслигата и водят с четири точки на Байерн.

"Направихме много добър мач и сами сме си виновни, че не го решихме в своя полза по-рано", каза Клоп след двубоя.