Леванте остана в Топ 4 след победа над Еспаньол

08:35
Леванте направи важна стъпка по пътя към класиране в европейските клубни турнири, след като победи с 2:1 Еспаньол като гост и остана на четвърто място в генералното класиране на испанското първенство по футбол. Трите точки на валенсианския тим го оставиха на една пред отбора на Малага, който в събота вечер стигна до пълен обрат и разгром с 5:1 срещу Сарагоса.

Валдо, който е бивш футболист на Еспаньол, даде аванс на Леванте в 25-та минута, но Калу Уче влезе в игра за домакините и отбеляза изравнителното попадение само четвърт час преди края на мача. Задните салта на нигерийския нападател обаче се оказаха излишни за феновете на Еспаньол, които бяха покосени от победния гол за Леванте, паднал секунди преди края на редовното време на мача. Автор на попадението беше Суарес, който донесе първа победа на отбора си от средата на декември насам.