Леверкузен взе гостуването си на Кьолн (видео)

18:27
Атакуващият полузащитник Ларс Бендер отбеляза двете попадения, с които Байер Леверкузен победи при гостуването на ФК Кьолн с 2:0 в рейнското дерби от 23-ия кръг на Бундеслигата.

"Козлите" допуснаха шесто поражение в последните си седем мача, след като германският национал реализира в 16-та и 51-та минута съответно третия и четвъртия си гол за сезона. С днешния успех, футболистите на Байер Леверкузен се реваншираха пред феновете си за колебливата игра напоследък и отборът се изкачи до петото място в класирането, изпреварвайки Вердер Бремен, който по-късно днес приема Нюрнберг.

Ото Рехагел пък дебютира със загуба начело на Херта, тъй като столичани загубиха с 0:3 гостуването на Аугсбург. Майнц 05 разби Кайзерслаутерн вкъщи с 4:0, а в останалите два мача, които се играха днес, Щутгарт победи гостуващия Фрайбург с 4:1, а Волфсбург падна у дома от Хофенхайм с 1:2.