С човек по-малко Литекс удържа равенство с Арис

17:37
Литекс завърши наравно 1:1 с елитния гръцки клуб Арис Солун в контролна среща, която се игра пред близо 4000 зрители на стадион "Сантис Викелидис". Новото попълнение на шампионите Галин Иванов отбеляза попадението в 24-ата минута, с което откри резултата. Васил Божиков беше отстранен от игра в 68-ата минута заради професионален фаул.

Мачът мина под диктовката на домакините от Солун, които имаха инициативата в началните минути. В 24-ата обаче Галин Иванов откри, след като завърши по чудесен начин индивидуален пробив по дясното крило. Пет минути преди края на първото полувреме домакините изравниха чрез Лазаридис, който беше най-съобразителен при минала през цялата ловешка защита топка.

В 68-ата минута бразилецът Нето се откъсваше сам срещу вратаря на Литекс, след като получи пас в коридор от Умбидис, но Васил Божиков го застигна и го повали на границата на наказателното поле. Десет минути по-късно домакините пропуснаха отлична възможност за втори гол, но ударът на Кокинис излезе край гредата. Минута по-късно Триндафулакос изпусна да вкара, а в 88-ата минута вратарят Евгени Александров спаси равенството, след като отрази тупалка от малкия пеналт на бразилеца Нето. В ответната атака и Ваюши от Литекс беше на добра позиция, а след диагоналния му шут топката мина край вратата.

Състав на Литекс: Илко Пиргов, Страхил Попов, Онанга Итуа, Илия Миланов, Васил Божиков, Галин Иванов, Небойша Йеленкович, Алехандро Сандриньо, Момчил Цветанов, Христо Янев, Светослав Тодоров (Евгени Александров, Александър Цветков, Армандо Ваюши, Марсело Никасио, Томислав Костадинов, Максим Жос, Кирил Динчев, Янаки Смирнов, Румен Руменов, Никола Колев).