Идриси с хеттрик за Етър в последната контрола

15:51
Отборът на Етър Велико Търново завърши контролните срещи от подготовката си с убедителна победа над Загорец Нова Загора с 4:0 като гост.

Хеттрик за успеха вкара Юсеф Идриси, който е и най-резултатният играч на "виолетовите" в проверките с общо 5 попадения. Мачът премина при пълен превес на гостите. В 10-та минута Тодор Колев отправи далечен удар, който профуча над гредата. Малко след това отново той намери Мартин Станкев, който от малък ъгъл обаче би във вратаря.

Много динамични бяха събитията в средата на полувремето. Първо в 20-та минута след центриране от корнер Николай Петров стреля до гредата. После пък удар на Колев с глава бе спасен от вратаря. В 23-та минута Мартин Станкев намери с пас отляво Юсеф Идриси и той откри резултата – 0:1. След десетина минути отново Станкев, но този път отдясно, центрира към Идриси, който вкара второто си попадение.

Тодор Колев вкара първия си гол за Етър след завръщането, като в 40-та минута засече центриране на Какалов за 0:3. До почивката удар на самия Какалов премина до гредата. През втората част Цанко Цветанов направи доста смени, а темпото на игра поспадна. Все пак в 58-та минута Юсеф Идриси заформи своя хеттрик – 0:4. До края са запомни само един удар на домакините край вратата и изстрел на Борислав Кралев в последната минута за етърци над гредата.