Веселинов дебютира с гол за Ботев при победа в контрола

15:00
Ботев Пловдив победи с 2:0 Банско 1951 в последната си контрола преди подновяването на шампионата в "Б" група. "Канарчетата" надиграха съперника, като освен двата гола удариха и три греди.

През първото полувреме се разписа Йордан Христов, който реализира в 42-ата минута след пас на Емил Аргиров зад защитата на Банско. Преди това удари на Йордан Христов на два пъти се спираха в гредите на вратата на четвъртия в Западната "Б" група.

Второто полувреме започна с нова греда - този път на Деян Христов, който получи възможността да се разпише след двоен пас с Петър Атанасов. Неофициален дебют за "канарчетата" направи Валентин Веселинов, който влезе малко след началото на второто полувреме. 19-годишният офанзивен футболист доказа качествата си, реализирайки втория гол в мача - в 67-ата минута той вкара след пас на Петър Атанасов. До края пред Банско се отвори и единственото добро положение за гол в мача, но Емил Аргиров изчисти малко пред голлинията.