Лил с важна победа във френското първенство (видео)

22:19
Шампионът Лил запази шансове в борбата за титлата във Франция, след като победи като гост Сошо с 1:0 в отложена среща от шампионата.

Нолан Ру отбеляза единственото попадение в мача в 76-та минута. Лил е на трето място в класирането с 45 точки, на шест точки зад лидера Пари Сент Жермен.

Каен направи обрат срещу Оксер при победата у дома с 2:1. За домакините точни бяха Кандия Траоре в 71-та минута и Ливио Набаб шест минути по-късно.

Оксер откри резултата след час игра чрез Рой Конту. Сент Етиен постигна домакинска победа над Лориен с 4:2. С хеттрик за победителите се отличи Пиер-Емерик Аубамеянг, който се разписа в 57-та, 69-та и 90-та минути. Бакари Сако в 88-та минута вкара четвъртия гол за Сент Етиен. За Лориен попаденията реализираха Арнолд Мвуемба в 50-та минута от дузпа и Матиас Отре в 75-та. Сент Етиен е на четвърто място в класирането с актив от 42 точки.