Тонев игра за Лех при загуба от Белхатов

18:14
Единствено латвийският нападател на Лех Познан Артьомс Рудневс и българският му колега Александър Тонев заслужиха похвали от полските медии за последния мач на отбора. Лех отстъпи с 0:1 на ГКС Белхатов в среща от 18-ия кръг на полската Екстракласа и остана на 5-о място с 28 точки.

Гостите, които вкараха победното попадение две минути преди края, се отлепиха от зоната на изпадащите и вече са 12-и с 19 точки.

"Единствено Артьомс Рудневс и Александър Тонев се стараха и искаха да стигнат до победата. Останалата част от отбора на Лех няма с какво да се гордее", твърди Wirtualna Polske S.A.

Тонев и Рудневс влязоха във вниманието през есента и през зимните контроли, като специално заради тях представители на клубове от елита на Франция и Германия пътуваха до Марбея, за да ги наблюдават. За Рудневс почти сигурно ще бъде приета някоя от офертите, като първи са изпратили запитванията си за него германския Хановер'96 и френските Валансиен и Брест.