Милан отново лидер в Серия "А" след успех над Чезена (видео)

17:54
Милан победи Чезена с 3:1 като гост в мач от поредния кръг на италианската Серия "А" и измести Ювентус от първото място във временното класиране.

Още до десетата минута "червено-черните" можеха да водят с 3:0. В 5-а удар на Мунтари от 12-13 метра мина встрани. Три по-късно вратарят на "водните кончета" Антониоли спаси шут на Емануилсон, а в 10-а минута отрази и изстрел на Амброзини. "Росонерите" тотално доминираха и в 29-а минута стигнаха до гол. Тиаго Силва изпълни пряк свободен удар, стражът на Чезена отрази, но притичалият Мунтари прати топката в мрежата за 0:1. В 31-а след хубава контра Емануилсон с чудесен далечен шут удвои преднината на Милан

Десет минути след началото на втората част гостите стигнаха и до трето попадение. Робиньо бе изведен на удобна позиция в наказателното поле на Чезена и матира Антониоли. В 65-а Пудил от домакините с хубав шут от движение намали на 1:3. Голът за "водните кончета" дойде малко случайно, а до края тимът от "Дино Мануци" имаше още две добри възможности. Изстрел на Якуинта в 77-а мина малко над вратата. В 83-а отново той тества Абиати, но стражът на Милан отрази. В крайна сметка "червено-черните" стигнаха до успеха и изместиха Ювентус от първото място в класирането.

Cesena 1 - 3 AC Milan 3 Goals & Highlights by Anatolly7