Локо Мездра без проблеми срещу Миньор Перник

17:31
В предпоследната среща от 18-и кръг в родната "А" група Локомотив Мездра победи Миньор Перник с 3:1. Саша Симонович се отличи с два гола за домакините в 21-а и 68-а минути, а другите попадения в срещата бяха дело на Уго Симоеш в 70-а и Петър Петров за гостите в 78-а.

Мачът, който се игра на стадион Локомотив в Мездра, предложи много голови положения. Гостите започнаха по-добре и доминираха в първите 15 минути, което доведе  до много опасно положение на Петър Петров, който от 22-23 метра нацели напречната греда.

В 21-а минута Саша Симонович изпълни отлично пряк свободен удар и топката мина покрай стоящия на едно място вратар на Миньор Георги Шейтанов и влезе в неговата мрежа. До края на полувремето Миньор можеше да стигне до изравняване чрез Горан Янкович, докато Любомир Тодоров бе на изгодна позиция за състава на домакините.

През втората част след центриране от ъглов удар топката стигна до героя Саша Симонович, който непокрит на два метра от вратата нямаше какво друго да направи, освен с глава да удвои в 68-а минута. Само две минути по-късно Уго Симоеш шутира безпощадно от въздуха от границата на наказателното поле и направи преднината на домакините класическа.
Автор на почетното попадение за гостите стана Петър Петров, който с удар от границата на пеналта намали резултата на 3:1.

Локомотов Мездра - Миньор Перник - 1:0
1:0 - Саша Симонович - 21 мин
1:0 - Саша Симонович - 68 мин
3:0 - Уго Симоеш - 70 мин
3:1 - Петър Петров - 78 мин

Стартовите състави:
Локомотив Мездра: 21. Левашки, 8. Анев, 22. Цветкович, 3. Симоеш, 25. Трифонов, 7. Илиев, 4. Христозов, 15. Симонович (к), 10. Фонсека, 9. Тозе, 17. Тодоров

Миньор Перник: 1. Шейтанов, 2. Божиков, 5. Василев, 6. Дюлгеров, 8. Р. Трифонов, 15. Мутафов, 18. Янкович, 19. Петров, 21. Хазуров, 23. Господинов (к), 33. Лерант