Лудогорец загуби от Университатя Клуж

20:07
Лидерът в "А"-футболна група след есенния полусезон Лудогорец /Разград/ загуби в контролна среща по футбол с 0:1 от Университатя /Клуж/, който е на 8-мо място във временното класиране на футболното първенство на Румъния.

Мачът бе общо взето равностоен, като румънските футболисти стигнаха до победата в 84-та минута, когато след хубав дълъг пас топката попадна в Николеску, който с прехвърлящ удар над резервния вратар Радек Петърж отбеляза единствения гол в мача. Отбрът на Лудогорец също имаше няколко изгодни положения, като най-чистото бе в 45-та минута: Иван Стоянов проби по левия фланг и центрира, но ударът на капитана Емил Гъргоров срещна страничната греда. Впрочем Емил Гъргоров преди време бе играч на Университатя /Клуж/.

Старши трньорът на Лудогорец /Разград/ Ивайло Петев започна със следния стартов състав:
Урош Голубович, Шоко, Теро Мантула, Любомир Гулдан, Витиня, Станислав Генчев, Младен Касчелан, Емил Гъргоров, Димо Бакалов, Иван Стоянов, Кешада

През второто полувреме в игра се появиха вратарят Радек Петърж и полевите играчи Александър Барт, Светослав Дяков, Марселино и Кабаселе.