Мицански заби почетен гол в дербито на Франктфурт

16:48
Българинът Илиян Мицански вкара единствения гол за новия си отбор ФСВ Франкфурт, който загуби тежко дербито на Франкфурт с 1:6 срещу Айнтрахт.

Мицански, който е собственост на Кайзерслаутерн, се разписа в 68-а минута за 1:4. Той се възползва от полувисоко центриране отдясно на Чадли Амри и от 6 метра насочи без проблеми топката във вратата на Ока Николов.

Българинът бе на терена през всичките 90 минути и бе сред най-активните за своя отбор. Освен гола, Мицански имаше още един добър шанс в началото на мача, когато бе изведен сам срещу стража на домакините, но ударът му бе отразен. За голаджията това бе трети гол за ФСВ Франкфурт от три мача за отбора.

За победителите Карим Матмур направи хеттрик, а по един гол добавиха Александер Майер, Сони Кител и Ервин Хофер.

В класирането Айнтрахт поне временно се изкачи на първо място с 46 точки. ФСВ Франкфурт е в зоната на изпадащите – на 16-о място с 18 точки и явно до края на сезона ще се бори за спасението си.