Загуби за Рангелов и Домовчийски в Германия

21:31
Българският нападател Димитър Рангелов игра пълни 90 минути за отбора на Енерги (Котбус) в среща от 22-ия кръг във Втора Бундеслига. Енерги загуби с 0:2 при гостуването си на Карлсруе и се намира на 11-о място в класирането с 24 точки. За домакините точни бяха Клемен Лаврич в 50-та и Александър Яшвили в 57-та минути. Карлсруе е на 15-то място с 19 точки.

В друг мач от кръга Дуисбург загуби като домакин с 0:1 от лидера Санкт Паули.
Валери Домовчийски беше титуляр за Дуисбург. Българският нападател, който получи жълт картон в 4-та минута, бе заменен от Душан Йевтич в 81-ата минута на срещата, играна пред повече от 15 000 зрители. Единственото попадение в двубоя реализира Фабиан Бол в 21-та
минута.

Дуисбург е на 12-то място в класирането с 20 точки. Санкт Паули е начело с 45 точки и мач повече пред тима на  Фортуна Дюселдорф, който има 44 точки.