Гол за Генков, суха мрежа за Ники, Манолев с 90 минути при успех на ПСВ

23:59
Твенте с Николай Михайлов на вратата победи Стяуа Букурещ с 1:0 като гост в първи 1/16-финален мач от Лига Европа.

Българският защитник на домакините Валентин Илиев остана на пейката за своя тим.

Преди почивката румънците бяха по-активният отбор. Като цяло обаче двубоят бе равностоен, а чистите голови положения липсваха. През второто полувреме холандците издебнаха своя шанс и след грешка в защитата на Стяуа, Джон с техничен прехвърлящ удар донесе успеха на Твенте.

Станислав Манолев изигра пълни 90 минута за ПСВ Айндховен при успеха с 2:1 като гост над Трабзонспор.

Цветан Генков също бе титуляр за Висла Краков и в 88-а минута отбеляза изравнителния гол за своя тим при равенството 1:1 със Стандарт Лиеж у дома.