Симеоне, Фалкао, Адриан и Диего изнесоха лекция на Лацио в Рим

21:51
Лацио загуби от Атлетико Мадрид с 1:3 у дома в първи мач между двата тима от елиминационната фаза на Лига Европа.

Гостите бяха по-активният отбор в началните минути на срещата. Във 2-а удар на Фалкао след хубава, бърза атака мина над гредата. "Дюшекчиите" много добре пресираха съперника си и рядко позволяваха на "орлите" да минат центъра. Футболистите на Атлетико създаваха впечатление, че винаги имат числено превъзходство в зоната, където се разиграва топката. Неочаквано обаче, първи до гол стигнаха домакините. Далечен удар на Кандрева в 19-а минута бе лошо избит от вратаря на испанците и притичалият Клозе прати топката в мрежата за 1:0. "Дюшекчиите" не се притесниха от леко допуснатия гол, продължиха да доминират и в 24-а минута Фалкао свали към Адриан Лопес, който отблизо изравни. В 37-а минута Фалкао от няколко метра след пас на Диего заслужено изведе гостите напред.

Лацио се опита да промени развоя на събитията след почивката, но и през второто полувреме първата сериозна възможност се откри пред испанците. Коке в 55-а минута отблизо пропусна да вкара трети гол за "дюшекчиите". "Орлите" упражниха нещо като натиск, но в 63-а бяха хванати неподготвени на бърза контра и след пас на Адриан, Фалкао вкара гол-близнак на първия си в мача за 1:3. До края на срещата Атлетико не даде никакви шансове на съперника и с единия крак вече е на 1/8-финалите.

Стартови състави:

Лацио: Маркети, Конко, Биава, Диаките, Заури, Матусалем, Гонзалес, Ледесма, Кандрева, Ернандес, Клозе

Атлетико Мадрид: Кортоа, Годин, Фелипе Луис, Миранда, Мауро Суарес, Габи, Коке, Адриан Лопес, Хуанфран, Диего, Фалкао