Две дузпи стигнаха на Локо Пловдив за равен с китайци

19:42
Локомотив Пловдив завърши 2:2 с китайския Янгсу Шунтян в последната си контрола от подготвителния лагер в Анталия. По този начин възпитаниците на Емил Велев останаха без загуба в шестте си изиграни двубоя на турска земя. Отборът се прибира утре в Пловдив.

Воденият от Драгомир Окука отбор поведе с 2:0 още до 12-ата минута. Първо бразилецът Мола откри резултата, след като надскочи Танко Дяков и Юнес Бенжелюн и вкара с глава. Малко след това Кристиано получи топката пред наказателното поле, направи две крачки и с шут по тревата вкара за 2:0.

До края на полувремето Сержиньо направи два добри пробива, но при центриранията му топката бе уловена от вратаря. Най-добрата атака за Локо през първата част дойде в 37-ата минута. Тогава Даксон шутира от воле от 15-ина метра, но вратарят Гуан се разтегна и изби в корнер.

В началото на второто полувреме съдията изгони Бенжелюн за втори жълт картон, но на мястото на французина влезе Бисеров. Локомотив стигна до равенството с две дузпи. Първата бе вкарана от Христо Златински в 65-ата минута за събаряне на Валери Георгиев. Две минути преди края Драги Коцев също бе спънат в пеналта, а Витанов реализира за 2:2.

Локо започна мача в състав:

33.Павлов, 2.Родригес (23-7.Тодоров), 5.Бенжелюн, 99.Дяков, 25.Йошев, 16.Златински, 24.Даниел Георгиев, 11.Даксон, 77.Лазаров, 17.Шапюи, 10.Сержиньо.