Берое с престижен успех над руски тим

13:36
Берое победи с 2:1 ФК Ростов от Висшата лига на Русия в контролна среща, която се игра в Алания.

През първото полувреме Берое не създаде много голови положения, но наложи добра преса още в половината на противника. Все пак Хорен Байрамян откри в 23-ата минута за руснаците. След почивката Емил Ангелов бе фаулиран в наказателното поле в 52-ата минута и сам реализира 11-метровия наказателен удар, с което изравни за 1:1. Втора дузпа даде съдията за задържане на Георги Андонов в наказателното поле в 86-ата минута. Андонов вкара първия си гол от бялата точка от както се завърна в Берое преди няколко дни.

Илиан Илиев започна на вратата с Ивайло Иванов. В защита треньорът на Берое заложи в дясно на Здравко Илиев, а в ляво на Веселин Пенев. Централна двойка защитници бяха Ваня Джаферович и Владимир Зафиров. Като опорни халфове играха новите попълнения Елиаш Алвеш да Силва и Ричард Еромоигбе. В средата на терена пред тях бе Антонио Ливраменто. По дясното крило игра Атанас Чепилов, а от ляво Давид Каядо Диас. В нападение наставникът на Берое заложи на Емил Ангелов.

Срещата се игра в град Казълъгач в Турция, на базата на хотел "Старлайт" на около 20 км от Алания и хотел Алайе Резорт.

Берое ще изиграе още един мач в Турция в понеделник. Съперникът все още се уточнява.