Арсенал се измъчи срещу Хъл, но стигна до 1/2-финала с Челси

23:46
Отборът на Арсенал победи Хъл Сити на "Емирейтс Стейдиъм" с 2:1 и стигна до 1/2-финалите на "Уембли", където ще се изправи срещу Челси. Срещата се игра пред около 57 хил. зрители и предложи множество голови положения главно пред вратата на гостите.

Малко изненадващо, Хъл Сити поведе в резултата в 13-а минута след като удар на ветерана Ник Бармби рикошира в крака на Йоан Джуру и топката се превърна в неспасяема за стража Лукаш Фабиански. Домакините упражниха натиск, но така и не успяха да стигнат до гол през първите 45 минути, въпреки добрите положения открили се пред Андрей Аршавин и Робин Ван Перси.

През втората част "артилеристите" имаха пълно превъзходство и логично се стигна до обрат. Влезлите като резерви Самир Насри и Никлас Бендтнер съживиха играта и допринесоха за обрата. В 74-а минута Никлас Бендтнер се пребори за една спорна топка в наказателното поле на Хъл и след получил се рикошет топката попадна в Андрей Аршавин. Руснакът много интелигентно подаде към Робин Ван Перси, който от границата на малкия пеналт възстанови равенството. Натискът на лондончани се усили и в 84-а минута се стигна до победно попадение. Центриране на Самир Насри от пряк свободен доведе до грешка на вратаря Боаз Майхил, който бе изпреварен от Йоан Джуру. Швейцарският защитник на Арсенал игра с глава, топката попадна в Уилям Галас, който надскочи играч на гостите и даде победата на Арсенал. При положението, френският бранител на Арсенал се намираше в положение на засада, която не бе маркирана от асистент арбитъра. До края на срещата "артилеристите" можеха да отбележат и трети гол, но пропуски на Ману Ебуе и Никлас Бендтнер лишиха лондончани от по-голяма преднина.

В полуфиналите на турнира Арсенал излиза срещу Челси на стадион "Уембли" на 18 или 19 април.