Официално: Трети сме в Източна Европа за черно тото

17:23
Официално: Трети сме в Източна Европа за черно тото
България е в тройката на Източна Европа по броя на играчите, които си признават, че са получили оферта да уреждат мачове. Това показва анкетата на футболистите, която е проведена от световния профсъюз FIFPro, съобщава "24 часа".

При нас това си признават откровено 13,2 на сто от професионалните играчи. Лидер в тази категория е Казахстан с 33%, а на второ място е Гърция с 30%. Вчера бе разпространена черната книга за Източна Европа на организацията на официална пресконференция в Брюксел.

Футболистите у нас смятат, че има договорени мачове, като на това мнение са 27,1%. По този показател сме на пето място.

България е една от страните, които са за пример по отношение на договорите на футболистите. 96,6% от играчите признават, че заплатата им е вписана в контрактите. Това обаче не означава, че се плаща.

Според профсъюза точно липсата на заплата е в основата на черното тото, като футболистите си търсят други начини да издържат семействата си.

Проблем у нас е и расизмът, защото 7,3% от анкетираните се оплакват от него, което също е доста висока квота.

Булевард

За да коментирате, трябва да сте регистриран потребител!

Регистрация

Коментари

Gagi88
11.02.2012 22:17

ти остави друго ами и расисти хората по целия сват се борят срещу расизма ние сме най големите тариката ама някой ден ще си изпатим

strong4chelsea
09.02.2012 00:16

Ако питат хората дали мачовете са наредени,ще сме със сигурност на 1-во място.Не знам кой не вярва в това *lol*

MANBARJUV
08.02.2012 21:43

Странно...не мислех, че някой може да ни отнеме 1-вото място. Явно тези, които са правили анкетата не са проучили достатъчно *joking*

bradata63
08.02.2012 17:55

За уреден мач в България не си спомням някой да е проронил и думичка!

LiverpooI1892
08.02.2012 17:49

Е в такива класации винаги сме на челното място,както и в класациите за смъртност *smile*

aureus
08.02.2012 17:42

Казахстан в Източна Европа???????

aureus
08.02.2012 20:00

ти си бил голям разбирач

holigan4e
08.02.2012 17:47

В Европа са тия не ги бъркай със страни като Афганистан и такива

borko_84_
08.02.2012 17:38

Пак "оптимистични" факти заливат родния "про" фудболен свят! *thumb_down*

thiago
08.02.2012 17:37

ееее най сетне да сме сред 1венците *lol**lol**lol**lol*

pr0fy
08.02.2012 17:36

Ако не е на игра или на нещо друго , поне на черно тото да е хаха

frozzzen
08.02.2012 17:32

Поне в една класация сме по-напред от другите страни *joking**joking**lol**lol**lol*