Неймар вкара своя гол номер 100, но Сантуш загуби (видео)

10:39
Палмейрас спечели по драматичен начин визитата си на Сантуш Сао Пауло в среща от 5-ия кръг на бразилското щатско първенство на Сао Паоло - "Паулища".

Зелените от "Палестра Италия" се наложиха с 2:1 с две попадения в добавеното време. Преди това Сантос поведе на ещадио "Прудентао" след гол на национала Неймар, който се разписа четвърт час преди края. Това бе негов гол номер 100 в кариерата му.

По този начин Неймар си направи чудесен подарък за рождения си ден - на 5 февруари нападателят навърши 20 години. Празникът на младия талант бе помрачен в самия край на срещата, когато Фернандао иизравни във втората минута на добавеното време, а малко по-късно Мараняо дари успеха на Палмейрас.

Домакините завършиха мача с десет души, след като Ибсон бе изгонен в 87-та минута.

След тази победа Палмейрас запази четвъртото си място в "Паулища" с актив от 11 точки, на две от лидерите Сао Паоло, Паулиста и Коринтианс.