Локо Пловдив падна от Хайдук Сплит с дузпи

23:50
Локомотив Пловдив загуби с дузпи срещу хърватския Хайдук Сплит финалния двубой от турнира "Султан Къп" в Анталия. Срещата съвпадна с рождения ден на старши треньора Емил Велев, който днес навършва 50 години.

Пловдивчани паднаха с 5:6 при изпълненията от бялата точка, а в редовното време мачът приключи 2:2.

Здравко Лазаров и Валери Георгиев вкараха от игра, а при дузпите точни бяха Йордан Тодоров, Бенжелюн, Христо Спасов, Витанов и Илиян Йорданов. Единственият пропуск направи Йошев, но той се оказа фатален за изхода от мача.

Хърватите имаха късмета да открият резултата още във 2-ата минута от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на вратаря Андрей Павлов, за което той получи и жълт картон. Вукушич бе точен от бялата точка за 0:1.

Последва сериозен натиск за черно-белите, които създадоха няколко чисти положения за гол. В 5-ата минута Даксон изпробва мощен шут от границата на наказателното поле, но вратарят Блажевич изби в корнер. Малко след това бразилецът отново пробва да изненада съперника, но вратарят пак бе на мястото си.

В 25-ата минута Локо спечели фаул на метър-два пред наказателното поле. Този път зад топката застана капитанът Здравко Лазаров, който би технично с левия крак и прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:1.

Само 6 минути по-късно воденият от Красимир Балъков тим отново поведе в резултата след много спорна ситуация. Вратарят Павлов изби силен шут на Анас. Топката обаче  попадна във Вукушич, който бе зад всички наши защитници и от 3 метра я прати в мрежата. Въпреки протестите, съдийската бригада не пожела да отсъди явната засада.

В 55-ата минута Локо за втори път се върна в мача с изравнителен гол. Той бе дело на Валери Георгиев, който засече от два метра центриране от корнер за 2:2. Четвърт час преди края смърфовете бяха близо до ново попадение. Илиян Йорданов центрира от фаул, при което защитник на Хайдук изби топката пред наказателното поле. Там Даниел Георгиев я засече от воле, но вратарят на хърватите Блажевич изби.

Така се стигна до рулетката на дузпите. Черно-белите бяха безпогрешни в първите 5 опита – точни бяха Йордан Тодоров, Бенжелюн, Христо Спасов, Витанов и Илиян Йорданов. При шестата дузпа обаче вратарят на Хайдук улови топката при шута с левия крак на Йошев и реши изхода.

Локо започна мача в състав:
Павлов, Родригес, Дяков, Бенжелюн, Венков, Валери Георгиев, Златински, Даниел Георгиев, Даксон, Лазаров (кап) и Карвальо.

През второто полувреме в игра се появиха: Тодоров, Коцев, Витанов, Ревиво, Йошев, Йорданов и Христо Спасов.