Левски и Зоря завършиха наравно в Анталия

18:58
Отборите на Левски и Зоря Луганск завършиха наравно при резултат 1:1 в приятелска среща, която се игра на подготвителния лагер на "сините" в Анталия.

Срещата започна с положения пред двете врати. В 1-ата минута Каменюка от Зоря излезе на отлична позиция, но стреля високо над гредата. Левски отговори след три минути, когато Дарко Тасевски изведе Тони Калво сам отляво в наказателното поле, но испанецът не уцели вратата. Отново Калво пропусна чиста възможност в 22-ата минута, когато се оказа сам срещу вратаря на Зоря, но стреля в тялото му.

След почивката в състава на Левски се появи дошлия на проби Мохамед Али, който замени Иво Иванов. През втората част "сините" създадоха повече положения, но не успяха да ги реализират. В 57-ата минута Даниел Младенов получи удобна топка, но стреля слабо.

В 60-ата минута футболист на Зоря проби отляво и подаде в наказателното поле, където от 5-6 метра връхлитащия Идахор прати топката в мрежата - 0:1. В 70-ата минута влезлият на мястото на Йовов Антонио Вутов пропусна добър шанс, след като не успя да завърши точно пробив и центриране на Нуно Пинто отляво.

Все пак в 76-ата минута Левски успя да изравни. Сержиньо Грийн се включи в атака и подаде на Иван Цветков, който с левия крак прати топката в долния ляв ъгъл - 1:1. В 80-та минута "сините" имаха възможност да стигнат до втори гол, но Дарко Тасевски не завърши успешно добро отиграване на левия защитник Нуно Пинто.

► ЛЕВСКИ - ЗОРЯ 1:1