Сивасспор разби Мерсин, Делев извън групата

16:21
Отборът на Мерсин Идманюрду загуби разгромно като домакин от Сивасспор с 1:5 в мач от 25-я кръг на турската Суперлига. Българският нападател на "червените дяволи" Спас Делев остана извън групата за този двубой.

Гостите откриха резултата след гол на Каракас още в 8-та минута, а малко след подновяването на играта Килич удвои аванса на гостите. Мерсин върна един гол в 50-та минута, след като Тисдел намали на 1:2, но в 56-та Каракас отбеляза втория си гол в срещата, правейки резултата 3:1 в полза на Сивасспор. В 63-та минута Килич също вкара второ попадение в двубоя за 4:1, а крайното 5:1 в полза на гостуващия тим бе оформено от Райнох в самия край на мача.

След тази загуба Мерсин запазва 12-то си място във временното класиране с актив от 30 точки, а Сивасспор е на 5-а позиция с 41 спечелени точки.