Арсенал разгроми Блекбърн, Ван Перси с хеттрик (видео)

16:57
Арсенал победи Блекбърн със  7:1 като домакин в среща от 24-я кръг на английската Висша лига. По този начин лондончани прекъснаха серията си от четири шампионатни мача без победа.

Хеттрик за домакините вкара капитанът Робин Ван Перси. Той откри в във втората минута след асистенция на Тио Уолкът. Половин час по-късно Мортен Гамст Педерсен изравни. В 38-а минута отново Уолкът даде голов пас на Ван Перси, който за втори път изведе Арсенал напред в резултата. Две минути по-късно Ван Перси изведе Алекс Чембърлейн сам срещу вратаря и юношата на Саутхямптън хладнокръвно преодоля Робинсън за 3:1. Малко преди края на първата част Гаел Живе влезе с два крака в едно единоборство с Робин Ван Перси и получи директен червен картон.

В 51-а минута Микел Артета направи резултата 4:1 след асистенция на Коншчиелни. Три минути по-късно Тио Уолкът даде третия си голов пас в този двубой, като Арсенал поведе с 5:1, а голът отбеляза Алекс Чембърлейн.

В 62-а минута Робин Ван Перси оформи своя хеттрик след асистенция на Коклен. В третата минута от даденото от съдията продължение на мача резервата Тиери Анри оформи крайния резултат. Французинът разцъка с Ван Перси на границата на пеналта, след което с лек удар прати топката покрай Робинсън за 7:1.

С тази си победа Арсенал събра 40 точки и временно излезе на пето място във временното класиране на английската Висша лига. Блекбърн остава на 18-о място с 18 точки.

qko_ciklq
05.02.2012 13:14

Не мога да повярвам че още има фенове на отбора които се замайват от такива "успехи".
Играта не беше нещо особено - бавно, мудно, малко идеи, малко разнообразие, пак обикаляне на наказателното.
1-вия по класен отбор ще ни смачка отново.

Neo0
05.02.2012 00:11

Много добра офанзивна игра от арсенал да не повярва човек да се надяваме челси да падне сега да скъсим разликата

aa2
04.02.2012 23:12

Абе всички казвате, че Блекбърн са слаби, умряло куче, простотии..така е, да, слаби са, но колко пъти последния в класирането е побеждавал Юнайтед?Колко пъти слабаците са побеждавали Ливърпуул, Челси, Тотнъм, Арсенал, Юнайтед?В тази лига слаби няма, има само твърде силни!Арсенал днес бе твърде силен за Блекбърн.Резултата преди червения бе 3:1, така че с червен или без червен пак най-вероятно си ги биеха, макар и да не е със 7:1.

StevieG_19
04.02.2012 22:53

Не съм фен на Арсенал , но след тази криза последните 3-4 мача да разгромиш така макар и Блекбърн да не са кой знае какъв критерий е удивително.Особено когато Анри вкара целия настръхнах*smile**beer*

CANIBAL
04.02.2012 22:24

Отървах мача *sad* . Някой да знае дали го има качен някъде?

r3d_drag0n
04.02.2012 22:03

Не съм фен на арсенал но беше страхотно краля да вкара отново и то пред собствена публика

04.02.2012 23:46

Абе пич всичко правилно си писал.По принцип да напишат че тогава играха за последно много е смешно като чели сега са на 5 о място и не си даваха зор *smile*.По принцип колко им позволиш толко и играят.Е днес не им позволихме и паднаха с 7-1.И това е най малкото защото след 65 мин. намалиха оборотите.Но пак казвам те не са критерий за нас.Трябват ни класни попълнения занапред с тези момчета колко и да са талантливи успех няма да имаме.Ако станат супер силни и зрели такива като Сити ще ни ги купят !!! Просто не знам Перси до кога ще издържи.Той играе всеки мач и без ротация в атака.Дано е здрав до края и да бележи всеки мач че другите не стават.

8510
04.02.2012 23:21

Разбира се че не го сравнявам,просто отправих този коментар заради един фен на Юнайтед.

ManUnitedfan07
04.02.2012 22:41

Мда, биха ни 3:2. Само дето тогава играеха като за последно, все едно ако паднат смърт ги чака, а сега с 10 души се влачеха като сополи. Мач с мач не се сравнява, защото по тая логика като бихме Арсенал с 8:2 трябваше да бием Блекбърн с 15:3..

Azz1n0th
04.02.2012 22:22

Пича говори за това 3:2 от преди 1 месец *smile*

Strraxo
04.02.2012 22:04

Лъжеш се бихме с 7;1 и бербо вкара 5 гола ..

8510
04.02.2012 21:54

Това умряло куче не ви ли победи с 3-2 ли беше,май бербо тогава вкара двата гола ако не ме лъже паметта.

8510

Когато Арсенал громи няма обиди,а паднат ли тук се изписват 400 коментара.В момента пишат културните хора, и нито един бушмен така трябва да е всеки път.Жалко че при лош резултат за Арсенал те пак ще се домъкнат.
Поздрави за добрия мач и добрата игра,за съзаление не мога да кажа същото и за моя отбор.И да,наричам ко мой защото съм от глава до пети фен на Байерн *smile*.

KrisJuve
04.02.2012 21:14

Поздравления за Арсенал, а на феновете им честита победа. Пожелавам ви любимият ви отбор да стане по-постоянен и скоро да спечели нещо, тъй като смятам че го заслужава. Пък и имате страшно много добри играчи и ми е странно, че не успяват да са по сериозен фактор в последните сезони. Страшно много се дразня на Венгер, че продава добрите си играчи. Но пък за сметка на това привлича и такива. Евала за Ван Перси и за младия Алекс Чембърлейн и много се радвам, че Артета си връща добрата форма(страшен играч). Отново адмирации за головото шоу, което изнесоха артилеристите! Браво! *smile*

Artillery
04.02.2012 21:11

Рамзи седна на пейката и резултата дойде. По-често да става това!

04.02.2012 21:00

2та автогола на горкият Лаурент Кошчелни къде ги забрави ? *thinking**thumb_down* След години ще се говори за сензация на 21 век - отбор вкара 5 гола в един мач и пак загуби... жалко е наистина , но в тоя ден Арсенал имаше някакъв невероятен карък

wilsherebeast
04.02.2012 19:47

Искаше да каже, че вкарахме 5. 2 афтогола...

dzhalev_71

той брои и двата автогола затова казва 5

aa2
04.02.2012 19:21

Миналия мач им вкарахме 3, по-миналия 0, мача преди по-миналия 2, предишния 1, и чак тогава 6.Къде си видял ти 5 в последния ни мач срещу тях?*nerd*

Arsenalsk1
04.02.2012 18:57

честита ни заслужена победа.Но Блекбърн в момента е трагичен !!! Този мач не е показател на състоянието на Арсенал.За последните 5 мача това ни е 1 ата победа в шампионата.Дано продължат с победа тогава може да се говори че сме отбор от топ 4.Аз до сега съм на мнение че ни трябват класни попълнения подтвърждавам КЛАСНИ.Без които просто не може да спечелим нищо а само ще се лутаме.Само с младоци не става.

fc_cskar4eto_fc
04.02.2012 18:42

Най после исках да видя стария Арсенал който играеше така доста отдавна... *smile*

04.02.2012 17:57

Браво! Изключителна успеваемост на Арсенал, точно от това имаха нужда - 7 гола от 10 удара в очертанията на врата на 3 за Блекбърн. Мен още ме е яд за загубата на Юнайтед от тях - тогава Юнайтед имаха 13 удара в очертанията и само 2 гола на 4 удара за Блекбърн и 3 гола - просто смехотворна статистика. Още веднъж Честито за резултатната победа! *beer*

strong4chelsea
04.02.2012 17:46

Ехеее.. Браво на Арсенал много приятен мач са направили,жалко,че не го гледах..И поздравления за Анри !

Kireto1232
04.02.2012 17:43

Кво да кажа просто Евала на Анри но ми направи впечатление Перси с паса си накрая защото може да се опита сам да вкара но подаде на Анри евла и на Перси *smile*

mitko911
04.02.2012 17:38

Клипчето е доста по-разбираемо от тези тук и гола на Анри го има *smile*

alex_st_gerrard

и аз се радвам за анри и 4ембър пък за перси ве4е съм свикнал *joking* успех *beer*

GoGoGunners
04.02.2012 17:32

Това е Арсенал който феновете искат да виждат!

Честита победа фенове.*beer*

GoGoGunners
04.02.2012 17:54

Нищо не се обиждам защото разбирам,че си го заслужих*thumb_up*

Kireto1232
04.02.2012 17:50

Сори ама се сетих за онзи ден просто аз като фен на Ливърпул са минал през този път като дори не съм знаел кво е победа като гост в поредица от мачове винаги трябва да си подкрепяш отбора защото той неможе винаги да побеждава и пак извинявай ако съм те обидил *smile*

GoGoGunners
04.02.2012 17:48

Добре,както кажеш.

GoGoGunners
04.02.2012 17:45

И да знаеш,че не съм ти дал аз минуса ..

GoGoGunners
04.02.2012 17:44

Извиних се за постъпката си още същата вечер и си върнах аватара.

Kireto1232
04.02.2012 17:42

Ти не си никъв фен бе ...

aa2
04.02.2012 17:35

Ааа, ама като направихме 0:0 с Болтън и се отказа от отбора?

pr0fy
04.02.2012 17:27

Браво на Анри.Хубав мач.Честито *wink*

bokava
04.02.2012 17:22

и аз чакам 7 гол защото сега се прибирам и виждам какво прави един от любимите ми отбори.....

scouser_pool
04.02.2012 17:10

Иначе , браво на Арсенал , но трябва да кажем , че Блекбърн бяха едно полувреме с човек по-малко , а и в момента Блекбърн са си слабички!Все пак , честито!

Azz1n0th

Накрая се зарадвах най-много. Можеше преспокойно РвП да я вкара, но от самото влизане на Анри, холандеца заигра само с една единствена цел - КРАЛЯ да се разпише. Направи го, РвП записа 3 гола с 2 асистенции, просто страхотно ...

overdrive
04.02.2012 17:07

Всички играха както любимия стар Арсенал на Хайбъри *thumb_up*

Kireto1232
04.02.2012 17:05

Честита победа Артилеристи и много сладка но честно да ви кажа ми стана жал и за Блекбърн

04.02.2012 17:09

Те , Блекбърн са свикнали*lol* Миналата година , даже горе-долу по същото време от сезона паднаха със 7:1 на "Олд Трафорд"

Georgi_97
04.02.2012 17:03

Чембарлейн е новата звезда на арсенал!

ceco26
04.02.2012 17:02

Честито, артилеристи! Гледах мача и много се накефих на головете /щото ги бях писал на фиша хендикат/ *smile* , но въпреки това се насладих на дузина голове и крал Анри в края.

mladen12

Невероятен мач ! Точно това ни трябваше в тоя момент. Това е и първия път, в който Арсенал вкарават 7 гола на Емиратс! Честито на всички *wink*

04.02.2012 17:00

4естито на феновете на Арсенал *smile* Хубава победа *smile* Но несе радваите ще ви догоним надявам се *lol* *smile*

Azz1n0th

Дано мача се окаже един трамплин за отбора и започнем да показваме 1 стабилна игра в следващите трудни мачове срещу Съндърланд, Милан, Тотнъм, Пуул и т.н. Още по-радостен съм от новината, че РвП набута хеттрик, а Анри също се разписа. Направо мечтата ми се сбъдна *beer**beer**beer**beer*