Мицански с два гола в дебюта си във Втора Бундеслига

21:24
Илиян Мицански донесе победата на новия си тим ФСВ Франкфурт над Дуисбург в 20-ия кръг на Втора Бундеслига.

Преотстъпеният от елитния Кайзерслаутерн 26-годишен нападател започна като титуляр срещата и записа 86 минути игра в дебюта си във втория ешелон на германския футбол.

Роденият в Сандански талант, откри резултата в 17-ата минута, а в 68-ата направи 2:1 в полза на тима на Бено Мьолман, като малко след началото на първото полувреме Горан Шукало бе изравнил. Маколи Крисантъс смени българина минути преди последния съдийски сигнал под овациите на гостуващата агитка.

С този успех ФСВ се изкачи с две позиции в класирането и вече е 14-и. Дуисбург от своя страна е 12-и с 20 точки. За "зебрите" за пореден път титуляр бе Валери Домовчийски, но неговите усилия не бяха достатъчни, за да спасят отбора му от поражението.

В другите срещи от деня Падерборн взе труден успех над Унион Берлин, а Динамо Дрезден изненадващо срази един от лидерите Гройтер Фюрт. За "детелините" на резервната скамейка остана Асен Караславов.