Бибишков с два гола за успеха на Миньор над Колхети

18:01

Миньор Перник постигна победа в първата си контрола от началото на лагера в Турция, като се наложи с 5:3 (4:0) над елитния грузински Колхети Поти. Нападателят Крум Бибишков вкара два от головете за перничани, а по един добавиха Сайлъс Окечукво, новото попълнение Венцислав Василев и Томислав Павлов.

Миньорци започнаха много активно срещата и още в 4-ата минута Милен Василев пропусна да открие резултата. Само минута по-късно обаче Василев центрира към Сайлъс Окечукво, който от три метра с глава прати топката в мрежата за 1:0. Окечукво върна жеста на Василев само след още три минути, след като го изведе сам срещу вратаря Ладо Надирашвили. Роденият в Козлодуй Милен Василев асистира за третото попадение във вратата на Колхети- отбор, намиращ се на предпоследното 11-о място в грузинската лига след края на първия дял на първенството. Василев напредна по лявото крило и прати топката високо в наказателното поле, откъдето Крум Бибишков с глава направи 3:0. Две минути преди края на първото полувреме Бибишков заби второто си попадение в срещата, пак с глава. Той се разписа след центриране на новото попълнение Бен Рамадан от корнер.

Грузинците върнаха едно попадение четири минути след началото на мача чрез голмайстора на отбора Давит Цицхвая, който беше най-съобразителен при добавка пред Чворович. Томислав Павлов направи 5:1 в 70-ата минута след асистенция на Сайлъс Окечукво. До края на мача грузинците направиха резултата по-почетен с нови голове, реализирани от Павле Датунайшвили и Иля Павлиашвили.

Състав на Миньор: Иван Чворович (60- Светлин Славчев), Бен Рамадан (65- Томислав Павлов), Милен Василев (75- Цветослав Тодоров), Иван Михов, Борислав Стойчев, Бомела (76- Камен Хаджиев), Ивайло Стоянов (82- Костадин Кацимерски), Илиан Илиев (60- Ивайло Цветков), Венчислав Василев, Сайлъс Окечукво (79- Йордан Йорданов), Крум Бибишков (69- Костадин Аджов).