Локо Пловдив победи шампиона на Словения

17:41
Отборът на Локомотив Пловдив победи шампиона на Словения Марибор с 2:0 в първата си контрола от подготвителния лагер в Турция.

Даксон Да Силва и резервата Илиян Йорданов реализираха попаденията и донесоха победата за пловдивчани. Дебют за Локомотив направи новопривлеченият латвийски вратар Андрей Павлов, който пази цял мач и не допусна гол във вратата си.

Локомотив откри резултата в 16-а минута след попадение на бразилеца Даксон, който реализира след самостоятелна акция. В 70-а минута Илиян Йорданов замени капитана на Локомотив Здравко Лазаров и само две минути по-късно записа името си сред голмайсторите с хубав удар от границата на наказателното поле. Малко по-късно Джереми Родригес пропусна стопроцентово положение за трети гол за Локомотив. Пет минути преди края Марибор стигна до попадение, отменено от страничния рефер заради засада.

Локомотив Пловдив - Марибор 2:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Даксон Да Силва 16, 2:0 Илиян Йорданов 72

съставът на Локомотив: Павлов, Родригес (90-Ангелов 90), Бенжелюн (90-Гочев 90), Дяков (59-В.Георгиев), Венков (70-Йошев), Златински (59-Витанов), Д.Георгиев (84-Цеков), Да Силва (84-Ревиво 84), Тодоров (59-Коцев), Карвальо, Лазаров (70-Йорданов)