Георги Пеев се разписа за Амкар при загуба в контрола

14:32
Българският полузащитник Георги Пеев вкара гол за отбора на Амкар в контролната среща с Мордовия Саранск, която се игра в Кипър и завърши с победа на отбора от втора дивизия с 2:1. Пеев, както и Захари Сираков, започнаха като титуляри за Амкар.

Бившият футболист на Локомотив София откри резултата още във 2-та минута с нисък удар по земята от границата на наказателното поле. Бурмистров проби от ляво и върна топката назад, откъдето българина я прати до гредата. Веднага след това на два пъти Георги Пеев можеше да удвои аванса на своя отбор, но вратарят на Мордовия спаси ударите от близо.

През второто полувреме Осипов в 62-та минута и Рогов от дузпа 10 минути преди края обърнаха срещата в полза на Мордовия, който заедно с Алания води в първенството на втория руски ешелон.