Ботев Враца победи трудно Банско в контрола

16:46
Елитният Ботев Враца победи втородивизионния Банско 1951 с 2:1 (1:0) в контролна среща, играна на терена с изкуствено покритие на спортния комплекс в Сандански.

Възпитаниците на Воин Войнов имана игрово предимство преди почивката, но Благой Наков, Вайс Кьосов и Самир Аесс направиха пропуски от изгодни позиции, а новото попълнение Петър Тончев нацели напречната греда на вратата на Ботев. Така се стигна до 45-ата минута, когато Лъчезар Балтанов шутира, вратарят на банскалии Костадин Янев изби и Илия Илиев с удар отблизо направи добавка, за да открие резултата. Футболистите на Банско заслужено изравниха десет минути след почивката. Слави Шопов изведе пред наказателното поле на врачани Васил Панайотов и той с плътен шут изпрати топката в горния ляв ъгъл за 1:1. В 81-ва минута Тихомир Найденов стреля от 30 метра и по пътя
си към вратата топката се отклони от Асен Чалъков и влезе в
мрежата на Банско.

"Играхме при много студено време и тежък терен, но такива са условията през зимата. Доволен съм от играта на момчетата. Давам много добра оценка на всички, на които гласувах доверие в този мач. През първото полувреме невероятни пропуски направиха Благой Наков, Самир Аесс, Вайс Кьосов и Петър Тончев. Ударихме и греда. През второто полувреме също имахме шансове да вкараме, но Сергей Георгиев, Костадин Василев и Петър Тончев не успяха. Ще работим за изчистване на допуснатите грешки в досега
изиграните контролни срещи", заяви Войнов.