АЗ Алкмаар на полуфинал за Купата след победа над аматьори

11:49
С два гола на белгиеца Маартен Мартенс АЗ Алкмаар се наложи над аматьорския ГВВВ с 2:1 и се класира за полуфинал в турнира за Купата на Холандия.

Другите два участника на полуфинал са Хераклес, който победи Валвийкс 3:0, и Хееренвеен, отстранил Витес с 2:1.

Отборът на Гелдерс ВВВ, който се състезава в трета лига, стигна до четвъртфинал, след като по пътя си до тук елиминира два професионални отбора от Ротердам- Екселсиор и Спарта. Аматьорите не се уплашиха от кандидата за титлата в Холандия и започнаха да атакуват, като в 10-ата минута стигнаха и до гол. Изненадващо Денис ван Меегденбург опита да центрира и завари неподготвен вратаря на домакините Естебан, който не реагира както трябва и се наложи да вади топката от мрежата. Десет минути по-късно обаче Мартенс изравни от фаул, а в средата на второто полувреме сложи край на мечтите на скромното отборче, след като завърши с тупалка от 10 метра комбинация с Адам Махер.

Днес е последната среща от този етап на турнира, в която ПСВ Айндховен със Станислав Манолев посреща Нек Неймеген.