Рисп дебютира за Етникос, Башов с гол при победа на Алки

20:40
Българският нападател Костадин Башов се разписа при победата на Алки над гостуващия АЕП Пафос с 2:0 (1:0) в първи мач от осминафиналите на турнира за купата на Кипър по футбол.

В 46-ата минута Башов беше най-съобразителен в наказателното поле и направи добавка, след като удар на португалеца Сержио Барже беше блокиран. Юношата на Левски и бивш младежки национал игра цял мач и беше сред най-добрите в състава на домакините.

Бразилецът Сидни откри резултата за Алки след четвърт час игра с глава след центриране на Барже. Реваншът е на 15 февруари в Пафос. В същото време бившият защитник на Левски Ларс Фредрик Рисп направи успешен дебют за Етникос Ахна. В друг мач от осминафиналите на надпреварата Рисп, който беше освободен от "сините" в началото на месеца, игра 90 минути
при успеха с 2:0 на новия си тим над гостуващия Арис Лимасол.