"Канарчетата" се наложиха с 3:0 над Поморие

17:37
Ботев Пловдив се наложи с 3:0 над Черноморец Поморие в контролна среща, която се игра на стадиона в морското градче.

Първата част между двата отбора, съперници в Източната Б група, завърши без голове. За първи път от година насам в игра се върна защитникът Велин Дамянов, който ще играе в Поморие като преотстъпен от Черноморец (Бургас). Дамянов, бивш юношески национал, контузи тежко коляното си и се лекуваше 12 месеца. В началото пловдивчани натиснаха, но имаха едно голово положение. По-чистите ситуации бяха обаче пред тяхната врата и в последната минута на първата част Пейчо Делиминков от Поморие можеше да открие резултата. Той излезе сам срещу вратаря Амбарцумян и пусна топката край него, но малко преди да влезе в мрежата беше изчистена от Николай Домакинов. В 60-ата минута Петър Атанасов откри резултата след шут от 10 метра и неразчетено действие на резервния вратар на поморийци Константин Коджуклиев. В последните пет минути новото попълнение на Ботев (Пловдив) Деян Христов вкара два гола и реши мача. Най-напред в 85-ата минута финтира намиращия се на проби защитник Виктор Иванов и вкара по земя, а само след две минути засече с глава центриране на Ивайло Димитров от десния фланг.

Състави:
Черноморец Поморие:
Християн Славов, Петър Патев, Велин Дамянов, Пейчо Делиминков, Борис Щърбев, Христо Лемперов, Любомир Войнов, Ростислав Янков, Димитър Благов, Симеон Златев, Иван Гинев

Ботев (Пловдив): Армен Амбарцумян, Емил Аргиров, Николай Домакинов, Костадин Гаджалов, Владимир Байрев, Светослав Петров, Николай Манчев, Александър Александров, Йордан Христов, Ирфан Юсеинов, Петър Атанасов (Росен Андонов, Мартин Димов, Венцислав Бонев, Ивайло Димитров, Христо Телкийски, Тодор Неделев, Деян Христов, Лазар Марин, Ангел Рахов, Радослав Терзиев, Васил Василев).