Лудогорец със зрелищно равенство и загуба в Анталия

19:27
Експериментален състав на Лудогорец завърши 3:3 с полския Рух Хожов в контролна среща, която се игра в Анталия. Мениджърът на лидерите в "А" група Ивайло Петев раздели отбора на два състава, като първите се изправиха срещу Рух, а останалите ще изпробват силите си с украинския Волин (Луцк) по-късно днес.

Срещата премина през обрати, като на два пъти поляците повеждаха, а Марселиньо и Димо Бакалов изравняваха. Емил Гъргоров вкара третото попадение за лудогорци, но в края на срещата Рух отново стигна до равенство.

Още във 2-ата минута Янковски наказа защитата на разградчани и откри резултата, но само след три минути страхотна атака на Лудогорец беше завършена от Марселиньо за 1:1 след пас на Гъргоров. В 11-ата минута нова грешка в отбраната на Лудогорец доведе до второ попадение във вратата на Урош Голубович, като автор на гола беше Пих. След това Лудогорец натисна и в 15-ата минута Димо Бакалов улучи горната греда след центриране на Михаил Александров. При добавката пък Марселиньо не успя да я прати в мрежата. До края на частта повечето положения бяха за българите, но най-чистото пък спаси Голубович. Сръбският вратар запази мрежата, въпреки че играч на Рух излезе сам срещу него.

В 61-ата минута Димо Бакалов изравни за 2:2 след удар от границата на наказателното поле. В 74-ата минута разградчани направиха пълен обрат с гол на капитана си Емил Гъргоров, който завърши многоходова комбинация. Пет минути преди края поляците изравниха с гол на Абът, който вкара с далечен удар. Същият футболист можеше и да накаже още веднъж българите, но две минути по-късно улучи горната греда.

Състав на Лудогорец: Урош Голубович, Шоко, Лубомир Гулдан, Александър Барт, Йордан Минев, Светослав Дяков, Марселиньо, Емил Гъргоров, Димо Бакалов, Станислав Генчев, Михаил Александров (Георги Аргилашки, Теро Мянтиля, Младен Кашчелан).

Втората формация на Лудогорец претърпя тежко поражение в контролна среща с украинския Волин (Луцк), която се игра в Анталия. Мениджърът на лидерите в А група раздели състава си на две части, като втората падна с 2:6.

В герой за украинците се превърна нисичкото македонче от сръбски произход Душан Савич, който записа срещу името си хеттрик. Два пъти във вратата на чешкия страж на Лудогорец Радек Петер се разписа румънеца Силвиу Изворяну. Резултатът не отговаря на показаното на терена, като през първото полувреме българите създадоха няколко добри възможности за гол, включително и претенции за дузпа за нарушение срещу Иван Стоянов. Иначе в 28-ата минута бразилецът Шумахер влезе през центъра на защитата и прати топката в мрежата. Три минути след началото на второто полувреме украинците стигнаха до втори гол, а след още три Иван Стоянов намали от дузпа. Тя беше отсъдена заради събаряне на Жуниньо Кишада в наказателното поле.

След това украниците стигнаха до нови три гола, като на два пъти се разписа Савич, а веднъж Изворяну. 2:5 стана в 75-ата минута, като Жуниньо Кишада прати топката в мрежата с удар от границата на наказателното поле. Само три минути по-късно Волин направи резултата 6:2 в своя полза след нов гол на Савич, който излезе сам срещу вратаря Радек Петер и го прехвърли.

Състав на Лудогорец: Радек Петер, Якуб Хронец, Мантула, Димитров, Витиня, Кабаселе (Сантос 46'), Младен Кашчелан, Костадинов, Стоянов, Иванов, Жуниньо Кишада