Кот д'Ивоар и Судан на 1/4-финал

08:41
Националният отбор по футбол на Ангола, който се нуждаеше само от точка за класиране на четвъртфиналите в Купата на африканските нации, загуби с 0:2 от Кот д Ивоар в последна среща от група "В" и се сбогува с турнира.

Анголците завършиха на трето място, а съперниците им спечелиха първата квота без допуснат гол и ще играят срещу Екваториална Гвинея на четвъртфиналите в събота. Втори в групата остана отборът на Судан, който излезе от второ място и се падна на директна елиминация срещу Замбия.

Емануел Ебуе даде аванс на Кот д'Ивоар в 32-та минута, а Вилфрид Бони покачи на 2:0 през втората част, възползвайки се от груба грешка на защитника Дани Мусунгуна. Анголецът изненада всички на терена, след като прехвърли вратаря си след удар с глава.

Така отборът на Ангола беше изравнен от Судан, който се класира напред в турнира с по-добра голова разлика. Два гола на Мудатер Тайеб осигуриха първа победа за суданците на турнира от 42 години насам с 2:1 над Буркина Фасо.

Судан - Буркина Фасо 2:1
► Кот д'Ивоар - Ангола 2:0