Топ 5 на мачовете през уикенда (видео)

11:14
Изминалият уикенд ни предложи поредната порция европейски футбол при това обогатен с изключително интересни и резултатни двубои. Таз седмица в поредния брой на Топ 5 на мачовете през уикенда изборът, който направихме не бе никак лек, но искрено се надяваме да спечелим вашето одобрение на срещите, които попаднаха в центъра на вниманието ни. Два двубоя от немската Първа Бундеслига и по един от Англия, Италия и Испания. Това ви очаква да видите след малко.  На "Ботуша" отборът на Карло Анчелоти сякаш намери формулата за красиви и резултатни победи след успеха с 5:1 като гост на Сиена. Мачът ще остане в историята и с гол №300, който Пипо Индзаги записа като играч в двубои от италианската Серия "А". Два значими фактора и пета позиция. В Испания, в събота вечер отборът на Реал Мадрид продължи своя възход и разгроми като гост коравия тим на Атлетк Билбао с 5:2 при това като гост. Изключителен успех и трета позиция.  Пет гола и пълен обрат в мача, заслужава си мястото в класацията, нали? Дойде ред за срещите от  Германия. Четвърта позиция подплатена от осем гола отбелязани от отборите на Хановер 96 и Борусия Дортмунд. На втора позиция поставихме едно от двете дербита в изминалия кръг в Германия, в което един срещу друг излязоха отборите на Волфсбург и Шалке 04. И двата отбора не спряха да търсят гола през всичките 90 минути и закономерно в него паднаха седем гола. Германия - традицията в последно време да се наслаждаваме на резултатни двубои явно продължава да се спазва. Постепенно стигнахме и до върха на класирането. Не знаем дали двубоят между Манчестър Юнайтед и Ливърпул е този, който трябва да бъде избран за №1 през тази седмица, но това, което направиха възпитаниците на Рафа Бенитес при това на "Олд Трафорд" си заслужава признанието. Е, отново имаме 5 мача и много голове, насладете им се!

№5: Сиена - Милан - 1:5

№4: Хановер 96 - Борусия Дортмунд - 4:4

№3: Атлетик Билбао - Реал Мадрид - 2:5

№2: Волфсбург - Шалке 04 - 4:3

№1: Манчестър Юнайтед - Ливърпул - 1:4