Резил за Интер, Лече с първа победа у дома точно срещу "нерадзурите" (видео)

17:59
Лече поднесе голямата изненада на 20-я кръг в Серия "А", след като надви Интер у дома с 1:0.

Тимът на Серсе Козми записа първи успех на "Виа Дел Маре" през сезона и прекъсна победния марш на "нерадзурите" от 7 поредни срещи в първенството.

Съперниците изиграха интересно първо полувреме, в което възможностите за гол и пред двете врати не липсваха. В 10-а минута стражът на домакините подари топката на Милито, но нападателят от малък ъгъл не успя да я прати във вратата. Лече отговори с хубава атака в 18-а. Муриел обаче пропусна, след като бе изведен очи в очи с Жулио Сезар. Интер постепенно взе инициативата и на няколко пъти бе близо до откриване на резултата. В 25-а минута удар на Снайдер мина малко над гредата. Пет по-късно Бенаси спаси изстрел на Самуел с глава, а в 32-а отчая и излезлия на чиста позиция Пацини. "Нерадзурите" доминираха, но като цяло мачът бе двуостър, а контрите на Лече опасни. В 40-а минута след центриране отдясно Джакомаци от 12-13 метра с хубав шут матира Жулио Сезар и изведе "жълто-червените" напред.

Интер натисна съперника в началото на второто полувреме. В 51-а минута Камбиасо отбеляза с глава, но голът бе отменен заради засада. В 70-а реферът не зачете и попадение на Милито, който също бе зад бранителите на Лече. Въпреки надмощието си, гостите не успяха да стигнат до нито едно чисто положение. В 86-а минута далечен шут на Майкон бе спасен от Бенаси. В 90-а минута и удар с глава на Пацини бе избит от стража на домакините. Секунди по-късно и Жулио Сезар се намеси решително след изстрел на Ди Микеле. В крайна сметка Интер изненадващо загуби след 7 поредни победи в първенството.