Милан вкара пет на Сиена, Сампдория и Рома с боево реми

17:55
Милан разби Сиена като гост с 5:1 в мач от 28-я кръг на италианската Серия А.

Андреа Пирло откри за "росонерите" от дузпа още в 7-а минута. Филипо Индзаги в 45-а удвои и тимът на Карло Анчелоти се оттегли с комфортен аванс на почивката.

Алешандре Пато отбеляза трети гол за Милан в 55-а минута, но Масимо Макароне върна едно попадение в 62-а. Индзаги в 71-а обаче покачи на 4:1, а Пато в 78-а напълно довърши домакините и оформи крайното 5:1.

Сампдория и Рома завършиха 2:2 в интригуващ мач с взаимни обрати. Жулио Баптища откри за "вълците" в 7-а минута, но още преди почивката домакините успяха да обърнат мача с два гола на Джампаоло Пацини. Голмайсторът на "моряците" се разписа в 25-а и 43-а минута за 2:1 в полза на Сампдория.

Марко Мота от гостите бе изгонен за в 62-а минута за втори жълт картон, но въпреки това Баптища с втория си гол от дузпа изравни в 70-а минута.