Милан не даде шанс на Лацио и среща Ювентус на 1/2-финал (видео)

23:39
Милан победи Лацио в 1/4-финален мач от турнира за Купата на Италия. Двубоят на стадион "Джузепе Меаца" приключи при резултат 3:1 за "росонерите".

Така съставът на Макс Алегри ще се изправи на 1/2-финалите на надпреварата срещу тима на Ювентус. Другият двубой пък ще бъде между отборите на Сиена и Наполи.

Още в петата минута на срещата гостите успяха да поведат в резултата. Тогава разсеяна игра в защита на "росонерите" позволи на Джибрил Сисе да се озове на прекрасна стрелкова позиция ис лед като получи центриране от дясно, нападателят стреля от движение за 1:0 за Лацио. Домакините обаче изобщо не се притесниха и 10 минути по-късно изравниха резултата след хубава атака и завършващ удар от въздуха и близко разстояние на бразилския нападател Робиньо. Само три минути по-късно път ветеранът в състава на Милан Кларънс Зеедорф преодоля бранител на "орлите" и отправи прецизен удар с десния крак от границите на пеналта, с който не остави шансове на Маркети за 2:1. След това пък стражът на "росонерите" Марко Амелия се намеси решително два последователни пъти след опасни удари на лациалите. Точно в 24-та минута защитата на гостите сгреши грубо, Робиньо се възползва и преодоля стража на "орлите", но след това стреля неточно от близко разстояние и малък ъгъл. Две минути преди края на първото полувреме гостите бяха много близо до второто си попадение, когато бразилският халф Ернанес изпълни прекрасно пряк свободен удар от около 25 метра, но отново блестяща намеса на Амелия не позволи попадение за Лацио.

Втората част на мача започна с игрово и териториално предимство за домакините, но в началните минути чисти голови положения липсваха и пред двете врати. Хубава възможност се откри пред Зеедорф в 60-та минута, но двама защитници на Лацио се справиха със ситуацията до удар към вратата не се стигна. В 70-та минута на срещата Меркел от състава на "росонерите" бе заменен от Златан Ибрахимович. Именно шведът получи отличен пас от дълбочина от Емануелсон и след като се озова сам срещу Маркети в 84-та минута преодоля стража с лекота за крайното 3:1.