Наполи надви Интер и е на 1/2-финал за Купата на Италия (видео)

23:39
Наполи победи Интер в 1/4-финален мач от турнира за Купата на Италия. Двубоят на стадион "Сан Пауло" приключи при резултат 2:0 за неаполитанци и те продължават в следващия етап на надпреварата..

По рано днес Сиена победи Киево като гост с 1:0 в другия четвъртфинал и така "черно-белите" ще срещнат на 1/2-финал именно Наполи. Във втория мач за определяне на финалист в турнира отборът на Ювентус чака победителя от мача Милан - Лацио, който ще се играе в четвъртък вечер.

Срещата на "Сан Пауло" започна равностойно, а действията се водеха предимно в средата на терена без впускане в масирани атаки от страна и на двата тима. Все пак в началните минути леко игрово предимство имаха домакините, но без да създават опасности пред вратата на "нерадзурите". В 14-та минута Лавеци напредна добре по десния фланг, навлезе в наказателното на гостите и центрира високо, но топката дойде неудобна за Марек Хамшик и ударът на словака с глава бе много слаб. Веднага след това пък халфът на домакините Кристиан Маджо се озова на чиста стрелкова позиция, но ударът му от близко разстояние бе избит в корнер от вратаря на Интер Лука Кастелаци. Валтер Гаргано от своя страна в 19-та минута стреля много опасно от пряк свободен удар от дъгата пред пеналта, а топката прелетя много близо до десния страничен стълб на Кастелаци. Съставът на Клаудио Раниери стигна до голово положение в 23-та минута, когато след центриране от корнер Валтер Самуел отправи удар с глава, но Морган де Сантис улови сигурно. Кристианан Киву фаулира Единсон Кавани в собственото си наказателно поле в 35-та минута, но сигнал за дузпа за Наполи не последва, а това предизвика сериозна негативна реакция на треньора на домакините Валтер Мазари. Прекрасна атака на неаполитанци в 41-та минута завърши с хубав удар от чиста позиция на Ароника, но право в ръцете на Кастелаци. Така Наполи бе по-добрият тим през първото полувреме, но не успя да реализира нито едно от добрите си положения за откриване на резултата.

С началото на втората част на мача Раниери извърши първата си смяна, при която на мястото на Джоел Оби в игра се появи Рикардо Алварес. Точно четири минути след подновяването на играта Тиаго Мота спъна Кавани грубо в наказателното си поле и домакините получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана самият аржентинец, който реализира хладнокръвно за 1:0 за Наполи. Топовен шут на Уесли Снайдер в 61-та минута от пряк свободен удар пък бе избит със сетни усилия от Морган де Сантис. Алварес вот състава на Интер в 69-та минута пропусна страхотна възможност за изравняване на резултата, когато бе изведен сам срещу Де Сантис, но ударът бе слаб и стана лесна плячка за стража на домакините. Две минути по-късно прекрасна комбинация между Кавани и Пандев завърши с изстрел от движение на македонския национал, но топката премина малко в страни от целта. В 81-та минута Снайдер се освободи добре пред наказателното поле на Наполи и стреля опасно, но топката премина малко в страни то целта. Три минути преди края на редовното време Де Сантис извади две много трудни последователни точки, отправени съответно от Майкон и Камбиасо. В третата минута на добавеното време Кавани се възползва от грешка в отбраната на Интер и сложи точка на спора с второто си попадение в мача.

Стартови състави:

Наполи: Де Сантис, Кампаняро, Канаваро, Ароника, Маджо, Гаргано, Инлер, Зунига, Хамшик, Лавеци, Кавани

Интер: Кастелаци, Майкон, Ранокия, Самуел, Киву, Санети, Тиаго Мота, Камбиасо, Оби, Снайдер, Милито

szólj hozzá: Napoli Inter 2-0