Лудогорец писа шестица на Пирин Гоце Делчев

16:36
Есенния първенец в "А" група Лудогорец разгроми с 6:0 лидера в Западната "Б" група Пирин Гоце Делчев в контролна среща, играна в Сандански, информира БТА.

Отборът на Ивайло Петев бе с класи над своя съперник и с лекота стигна до убедителния резултат. Михаил Александров откри резултата с удар от 12 метра след центриране на Кишада в 16-а минута.

Кишада можеше да удвои преднината на Лудогорец в 31-а минута, след като бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да завърши атаката по най-добрия начин.

Емил Гъргоров нацели гредата в 31-а минута, а пет по-късно бе точен за 2:0 след майсторски прехвърлящ удар.

През второто полувреме старши треньорът на Лудогорец Ивайло Петев извърши многобройни смени, но това не наруши ритъма на игра на отбора и във вратата на Пирин влязоха още четири гола.

Три минути след почивката Марселиньо покачи на 3:0, а в 77-а минута Атанас Фиданин си вкара автогол след центриране на Витиня.

В 85-а минута дойде ред и на Димо Бакалов да се разпише, а в самия край на мача Марселиньо отбеляза втория си гол в мача след пас на Иван Стоянов и фиксира крайното 6:0.