Реал на три точки зад Барса след голова фиеста на \"Сан Мамес\"

08:58
Реал Мадрид победи с 5:2 като гост Атлетик Билбао в късното съботно голово шоу от 27-я кръг в испанската Примера.

Ариен Робен и Габриел Хайнце в 22-а и 33-а минута дадоха два гола аванс на "белия балет". Три по-късно Хайнце си отбеляза автогол, а в 45-а Фернандо Лоренте изравни и върна интригата в мача.

След почивката обаче Реал не допусна повече колебания и отбеляза три безответни гола. Клаас Ян Хунтелаар в 47-а и 60-а минута покачи на 4:2, а петото попадение за "кралския клуб" вкара Гонзало Игуаин в 85-а минута от дузпа.

Реал вече е само на три точки от лидера Барселона, но "каталунците" са с мач по-малко.

В другия мач игран снощи Валенсия отново се провали у дома и завърши 1:1 с Рекреативо.