Свиленград не се даде на ЦСКА и стигна до 1:1

14:55
Свиленград и ЦСКА завършиха наравно 1:1 на "Колодрума" в контролна среща, играна пред около двеста души.

Още в десетата минута домакините бяха близо до гол, но Батинов пропусна на празна врата. Двадесет минути по-късно Макенджиев подари топката на нападателите на Свиленград и отново "армейците" за малко се разминаха с това да получат гол. В 33-а минута Мораеш направи невероятен пропуск сам срещу вратаря, но две минути по-късно Карачанаков изведе "червените" напред в резултата с плътен удар от чиста позиция в наказателното поле.

На почивката в почти целият отбор на ЦСКА бе сменен, докато в Свиленград имаше само една промяна.

В 70-а минута "армейците" искаха дузпа, след като Радулович бе повален в пеналта на домакините. Реферът прецени, че нарушение няма. Петнадесет минути преди края Грабчев спаси удар на Станислав Костов от границата на пеналта. В 80-а минута Цеков нахлу в наказателното поле на ЦСКА и със силен удар направи безпомощен Макенджиев. Три минути по-късно Костов бе изведен сам срещу вратаря, но шутира покрай вратата.

До края не паднаха повече голове и Свиленград стигна до престижен резултат.

Свиленград - ЦСКА 1:1

0:1 Карачанаков 35-а мин
1:1 Цеков 80-а мин