Интер не прости и на Лацио, осма поредна победа за "нерадзурите" (видео)

23:37
Интер обърна Лацио от 0:1 до 2:1 у дома в мач от 19-я кръг на Серия "А" и измести "орлите" от 4-а позиция във временното класиране.

Двубоят започна равностойно, като темпото не бе особено високо, а грешните пасове в центъра на терена преобладаваха. "Нерадзурите" бяха една идея по-активният състав, но първата сериозна възможност дойде пред тяхната врата. В 14-а минута след груба грешка на Лусио, Роки излезе сам срещу Жулио Сезар. Ударът му обаче срещна гредата. Интер не успяваше в опитите си да упражни натиск, а липсата на халф като Снайдер бе очевидна. В 30-а минута защитата на домакините бе хваната неподготвена и Лацио поведе. Роки бе изведен на стрелкова позиция в наказателното поле на "нерадзурите" и с прецизен удар откри резултата – 0:1. До края на първата част Интер не създаде почти нищо опасно пред вратата на "орлите", но в 44-а минута Алварес и Милито разиграха чудесно на 1-2 и аржентинският нападател изравни.

В началото на второто полувреме Клаудио Раниери извърши две промени. Снайдер замени Алварес, а Киву отстъпи мястото си на Оби. В 63-а минута изчистена от Лусио топка се превърна в извеждащ пас към Пацини, който прехвърли Маркети и изведе Интер напред – 2:1. Секунди по-късно Клозе пропусна да изравни, останал сам срещу Жулио Сезар. "Орлите" не се предадоха, но до края на двубоя не създадоха почти нищо интересно в атака. "Нерадзурите" пък се отчетоха с два опасни далечни удара. В крайна сметка тимът на Раниери спечели осма поредна победа във всички турнири и се изкачи на 4-а позиция с 35 точки, на 6 от лидера Ювентус.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Интер: Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Самуел, Нагатомо, Киву, Санети, Камбиасо, Алварес, Милито, Пацини

Лацио: Маркети, Заури, Биава, Диас, Раду, Ледесма, Гонзалес, Лулич, Ернандес, Роки, Клозе

Inter Vs Lazio 2-1, 2012 by red_wing_21