Волфсбург в битка за титлата след голово шоу срещу Шалке

09:02
Волфсбург победи Шалке 04 с 4:3 у дома в петъчния мач от програмата на германската Бундеслига. Графите отбеляза хеттрик за "вълците" и намеси своя тим в заплетената битка за титлата.

Хайко Вестерман откри за гостите в 9-а минута, но в 25-а Графите от дузпа изравни. Дзеко вкара за 2:1 в последната минута на първото полувреме и домакините се оттеглиха с гол аванс на почивката.

Волфсбург започна по-добре втората част, като Графите и Дзеко пропуснаха добри възможности да увеличат резултата. В 74-а минута обаче "вълците" вкараха трети гол, дело отново на бразилския си нападател.

Две по-късно Джърмейн Джоунс намали на 2:3, но Графите отговори с четвърти гол за своите в 85-а минута. До края остана време и Кевин Курани да се разпише за крайното 4:3 в полза на Волфсбург.

Успехът изкачи "вълците" на второто място в класирането с 45 точки. Преди днешните мачове лидер е Херта с 46 точки.