Резервата Матри донесе трудна, но ценна победа за Юве над Лече (видео)

18:00
Ювентус победи Лече с 1:0 като гост в мач от 17-я кръг на италианската Серия "А".

Треньорът на "старата госпожа" Антонио Конте малко изненадващо бе оставил Алесандро Матри на пейката, а в центъра на атаката титуляр започна Фабио Куалярела. "Бианконерите" взеха инициативата от самото начало, но контрите на домакините бяха много опасни. Първата сериозна опасност дойде в 7-а минута именно пред Буфон. След центриране от фаул Джакомаци бе близо до гола. Стражът на Юве обаче отрази удара му. В 22-а Куалярела бе заменен принудително от Матри. Само три минути по-късно пред Алесандро се откри чудесна възможност да открие резултата. Нападателят бе изведен чудесно от Вучинич по левия фланг, но би слабо в ръцете на вратаря. Две по-късно обаче "старата госпожа" поведе. Вучинич стреля от границата на наказателното поле, стражът на Лече не изби добре и топката попадна у Матри, който на празна врата отбеляза – 0:1. До края на първата част Ювентус като цяло контролираше мача, въпреки че допусна няколко опасни контри, а в предни позиции не успя да стигне до ново чисто положение. В 45-а Буфон отрази опасен далечен удар на Ди Микеле.

В началото на второто полувреме двубоят се изнерви, а играта разпокъса. "Бианконерите" сякаш бяха решили, че един гол е достатъчен. Лече пък не вярваха, че могат да изравнят. Чистите голови ситуации почти липсваха. В 78-а минута Матри бе изведен добре отдясно и опита да подаде на Вучинич, но стражът на домакините улови. Две по-късно коварен удар на Вучинич бе отразен. В 83-а гостите можеха да бъдат наказани за надменното си поведени, но Паскуато би неточно след центриране отляво. В последните минути на срещата Матри пропусна две чудесни възможности, но въпреки това Юве стигна до ценна победа.