Бербатов е номер едно по ефективност във Висшата лига

17:59
Димитър Бербатов е най-ефективният футболист във Висшата лига за 2011 г., когато остане на чиста позиция. Изчислението е направено по система, прилагана в бейзбола и популяризирана в новия филм с Брад Пит “Кешбол”. С нея се изчислява с какво и колко допринася всеки от играчите за отборния успех.

Британското списание “ФК Бизнес” използва системата, въвеждайки в графата “чисти положения” изпълнени дузпи, удари с крак или глава от 10 или по-малко метра, ситуации един на един с вратаря.

През 2011-а Бербатов е нанизал 13 попадения от 25 такива положения. Неговата ефективност се изчислява на 52 процента. Спрямо минутите му на терена това означава гол на 170 минути, а пропуск - веднъж на 184 минути.

На второ място е Стивън Флечър от “Уулвърхемптън” с реализирани 8 от 11 “чисти” шанса. Процентът му е по-висок от този на българина (73%), но попаденията му идват веднъж на 174 минути. Трети е Питър Одемвинге (“Уест Бромич”), а четвърти - Франк Лампард (“Челси”).

Най-неефективният играч във Висшата лига е Маруан Шамак от “Арсенал”, вкарващ веднъж на 461 минути, но пропускащ на всеки 142 минути.

bqsa
08.01.2012 11:05

Разбира се.Така е.Исках да кажа,че като са тук се държат нагло и арогантно.Карат се с журналистите,правят физиономии ако не им хареса някой въпрос.Едва ли не ако има чалъм,те ще им напишат въпросите който трябва да им се зададат.Тук не може да ги критикува никой.!!!!!!!!!!!!!Имах предвид да сте чули някой от всичките футболисти,които играят навън не да е казал нещо лошо,а да е погледнал някой журналист на криво!!!!!!!!!!Нямам такъв спомен.

Zdr4Maho
08.01.2012 10:58

И ако хора като Бербатов не дават пример на обикновения човек че трябва да се бориш за собвственото си благо никои няма да ти го поднесе .Слушам как хора Българи казват че Митко е постъпил правилно че се отказал .Пълен смях това Българи ли са хаиде всички на вънка и да закрием държавата олигофрени . Истински футболисти Мартин Петров и Стилян Петров 5 пъти са по слеби от Бербатов но поне вдигат Родината на горе

Zdr4Maho
08.01.2012 10:55

Всеки сам си избира каде да играе само Родината не си избира .България жалка гнусна слаба тва е наша си е .

bqsa
08.01.2012 10:17

Фанатика мноооо си прав братле.Само бих допълнил нещо много важно!Миналата година Митко имаше 20 гола до Нова година.В момента без да смятаме тези които вкара за три мача,целият отбор нямат вкарани толкова.Съра да ме извени,но с пиянката Руни,който последния мач беше трагичен и с ЧИЧИ засадата,с това измислено вратарче Ман са за никъде.Прав си в Англия трябва да си всичко,но не и БЪЛГАРИН.Той ГОСПОД СИ ЗНАЕ РАБОТАТ.ТОЙ ЗАБАВЯ,НО НЕ ЗАБРАВЯ!Виждаме един Ван Перси вкара 17 гола и го боготворят.Митко е къде,къде......

FaNaTiKa
08.01.2012 02:56

през първия си сезон, но за целия сезон Бербатов беше най-ефективен във висшата лига, а имаше само 9 попадения в нея, но и безброй асистенции, тогава никой не каза и едно браво, той вършеше черната работа, като организираше атаките на отбора, а и вкара някой много важни голове, срещу Нюкясъл победния за 1-2, с Мидълзбро 0-1, с Болтън 0-1 .. но не бе оценен, през втория сезон 4-5-1 на Ман Ю, накрая нито титла, нито нищо, през третия голмайстор на отбора, пак не оценен, през 4-тия твърда резерва от нищото .. 7 мача като титуляр и 8 гола, като в мачовете, в които се е представил под нивото си, съотборниците му са били дори по-плачевен случаи, за сведение мача с Нюкясъл, в който Бербатов за 56 минути спря повече топки от 90-те минути на Гигс, 76-те на Рууни и подаде повече пасове, но това .. не се гледа, там се гледа тичането, борбата и спортната злоба, демек .. за какво се хаби въобще и за какво стои там