Реал с лекота прегази Понфе и продължава за Купата на Краля (видео)

22:51
Реал Мадрид спечели на свой терен реванша от 1/16-финалите с Понферадина. Двубоят на стадион "Сантяго Бернабеу" приключи при резултат 5:1 за "Белия балет", който продължава в следващия етап от надпреварата и след победата си в първата среща с 2:0.

Съставът на Жозе Моуриньо бе без голяма част от звездите си, но това не попречи на домакините с лекота да водят с 2:0 до края на първото полувреме. Първо в 25-та минута се разписа Хосе Кайехон, а в 44-та минута вкара Нури Шахин.

Малко след началото на втората част точен бе младият защитник Рафаел Варан, а в 79-та минута друг представител на школата на "Белия балет" - Хоселу вкара за 4:1. Две минути преди края на редовното време Хосе Кайехон оформи крайното 5:1 за Реал Мадрид. Почетното попадение за Понферадина отбеляза Акоран Барера Рейес в 53-та минута на мача.

В други две срещи по същото време Еспаньол победи у дома Селта Виго с 4:2, а Спортинг Хихон загуби домакинството си на Майорка с 0:2. И двата победителя от тези срещи продължават напред в турнира.