Лацио и Удинезе не се победиха, направиха услуга на Юве и Милан

23:42
Лацио и Удинезе завършиха 2:2 на "Олимпико" в мач от поредния кръг на италианската Серия "А".

Двата тима изиграха динамичен и вълнуващ двубой. Темпото бе високо, а топката много бързо се пренасяше от едната към другата врата. "Зебрите" демонстрираха тактически по-зряла игра и издебнаха своя момент в 27-а минута. След центриране отляво Флорес плонжира и с глава засече за 0:1. Играта на "орлите" бе твърде хаотична и въпреки че се стараеха, трудно стигаха до голови ситуации. В 43-а обаче Лулич с хубав шут от границата на наказателното поле изравни.

Лацио започна по-силно втората част и успя да стигне до пълен обрат. В 51-а минута Роки свали към Клозе, който с хубав диагонален шут направи обрата пълен – 2:1 за столичани. "Фриуланите" обаче показаха характер. В 74-а минута Пинци бе изведен сам срещу Бизари и вкара за 2:2. До края на срещата и двата тима търсеха победата, но резултатът остана непроменен.

В другия мач от тази вечер Рома победи като гост Наполи с 3:1.